MENU

Co nabízíme

Powerjóga

Lekce začíná úvodní relaxací, protažením a postupuje pozdravem slunci, který provází téměř celou lekci. Mezi něho jsou vkládány sekvence pozic ve stoji, které posilují nohy, uvolňují kyčelní klouby a spodní část zad, učí nás stabilitě, klidu a z něho plynoucí rovnováze. Lekce může být buďto v rychlejším tempu, neznamená to ale, že budete zadýchaní. Jen se cvičí v rytmu dechu bez delších výdrží. A nebo naopak jsou výdrže delší. Pozice na zemi posilují svaly břicha, uvolňují horní polovinu zad, krční páteř. Na závěr se opět vracíme k relaxaci, a to v pozici mrtvoly.

Lekce vede Šárka Řiháková

Vitální jóga

Lekce inspirovaná hormonální jógovou terapií. Je určena ženám každého věku. Jsou do ní vybrány pozice a dechové techniky, které cíleně působí na hormonální systém ženy, přináší vitalitu, svěžest, harmonii a odstraňují stres, problémy spojené s menopauzou, případně potíže s otěhotněním. Lekce je vhodná i pro začátečnice. Jednotlivé pozice jsou řazeny od jednodušších k náročnějším a vždy důsledně vysvětlovány. Cvičí se v mírném tempu a láskyplném prostředí.

Lekce vede Šárka Řiháková

Workshop

Tématický workshop

Hatha-flow jóga

Dopřejeme si úvodní pranajamu a pak spojíme odkazy tradiční Hathajógy do sekvence pohybů, které budou přirozeně přecházet z jedné pozice do druhé. Budeme zkoumat varianty Pozic v sedě, Pozdravu slunci, Hory a pak si pohrajeme s balančními pozicemi. Všechny pozice pro zvýšení flexibility, axiálního postavení těla a posílení svalstva budou lehce modifikovány a volitelně stupňovány tak, aby byla tato lekce přístupná pro všechny.

Svázání dechu s pohybem těla během flow a postupné prohloubení pozic do možností přítomného okamžiku nám umožní volný tok energie a současně poskytnou relaxaci pro naši zaneprázdněnou mysl.

Lekce vede David Vacl

Powerjóga pro chlapy

Budeme respektovat konstituci chlapského těla, začneme vedením dechu, posílíme svalový pletenec horních končetin, zádové svaly a vnitřní a vnější svaly břicha a svaly hlubokého stabilizačního systému. Potrénujeme balanci a výdrže v silových pozicích, potom se vrhneme na protažení zkrácených svalů, a to vše za doprovodu dynamické hudby a podpory mužského kolektivu.

Lekce vede Marek Řihák

JIN JÓGA

Říká se jí praxe tiché síly. Učí nás vnímat vlastní hranice, respektovat možnosti svého těla. Je to hluboká niterná komunikace v prostoru vlastního těla. Oproti klasické józe (jang) je cílem se do pozic, které jsou téměř všechny na podložce, uvolnit se, vnímat jen tah nebo tlak, který by měl být příjemný. Vzdáváme se jakékoliv svalové aktivity a naším cílem je spočinout v pozici a v ní být. Lekce je vhodná jak pro pokročilé, kterým přinese hluboké uvolnění a zvýšení flexibility a posun v pozicích jangové praxe, tak i pro úplné začátečníky.

Lekce vede Šárka Řiháková

Základy powerjógy

Lekce je určena všem, kteří se buďto nedostali do kurzu powerjógy pro začátečníky, nevyhovoval jim termín a nebo třeba pracují na směny a můžou na lekce docházet v daném termínu jen každý druhý týden. Proto jsou tedy sestaveny tak, aby byly obdobou toho, co se učí v kurzu. Postupně se společně naučíme plný jógový dech, správně nastavit páteř nejdříve pro nácvik dechu a pak pro praxi jednotlivých pozic. Jako první se naučíme základní jógovou sestavu - Pozdrav slunci. Do něj budeme postupně vkládat jednotlivé stojné pozice, které nás učí stabilitě, posilují svaly nohou, pánevního dna a budují trpělivost, sílu. Následovat budou pozice na podložkách, které jsou ze skupiny posilovacích i protahovacích. Dotkneme se i balančních pozic, které pracují s rovnováhou a posilují víru v sebe sama. Každá lekce je zakončena relaxací a klid z ní si odnášíte s sebou:)

Lekce vede Šárka Řiháková

Hatha-flow jóga s Dadivem

HATHA – FLOW „ … jóga je pro mě životní styl, ve kterém lze najít individuální cestu, jak být šťastný, najít v sobě lásku a vidět štěstí ve všem, co je kolem a uvnitř nás. „ „… hatha jóga propojuje vzájemně dva toky energií. Měsíční (ženskou) po levé straně těla a sluneční (mužskou) po pravé. Setkávají se v prostředním kanále Sušumná, kde dříme stočená životní hadí síla kundaliní.“ „… Hatha klade důraz na ásany a jejich správné provedení. Prohlubuje flexibilitu, učí nás vnímat svůj dech, pročišťuje tělo a obnovuje tok energií. Flow pak můžeme označit za velmi pomalý pohyb, který náramně dokresluje a utváří rovnováhu v našem těle, zlepšuje naši pozornost, buduje sílu, pracuje se svalovými vlákny a tříbí všechny naše smysly.“

Jóga pro zdravá záda

Lekce, ve které se snoubí vliv jógy, fyzioterapie a zdravý funční pohyb s cílem eliminovat bolesti zad a ještě lépe, bolestem předcházet. Velký důraz je kladem na posílení středu těla, uvolnění a protažení oblastí, které jsou nezdravým životním stylem a sedavým zaměstnáním zkrácené. Bolesti zad mohou sužovat také nadšené a pravidelné sportovce, kteří naopak některé partie těla přetěžují a tato nerovnováha se projevuje právě bolestí zad. Na svých ramenech nosíme spousty těžkostí, povinností a termínů, a tak je lekce vhodná i pro lidi, kteří jsou vystavení nadměrnému stresu, jehož přemíra se projevuje na těle bolestí. Není potřebná předchozí znalost jógy. Pozice jsou v mírném tempu, důsledně vysvětlovány a hluboce prodýchávány.

Lekce vede Šárka Řiháková

Jóga pro těhotné

Lekce pro nastávající maminky. Je vhodná jak pro pravidelně praktikující jogínky, tak i pro ty, které se jógou teprve seznamují. S těhotnou cvičí jógu i její miminko, a tak je třeba v úvodu lekce spojit svou pozornost nejen sama se sebou, ale i s malým jogínem či jogínkou uvnitř:) Jóga pro těhotné je tak především lekcí probouzející v ženě citlivost, vnímavost a intuici. Učí ji rozlišovat, co je pro ni i dítě dobré a co ne. Ženy se naučí plný jógový dech, naučí se pracovat s pánevním dnem, umět ho zpevnit, ale především uvolnit. Jednotlivé pozice (ásany) jsou přizbůsobeny potřebám těhotných, jsou nabízeny různé varianty a stupně pokročilosti, aby si vybrala každá. Na závěr každé lekce je relaxace někdy proložena meditací. Na lekce jsouo přijímány těhotné od ukončeného 14.týdne těhotenství. Vyjímku mají pravidelně praktikující jogínky, které se své praxe nechtějí vzdát a tělem i duší touží plynule pokračovat, pokud jim to zdravotní stav dovolí a gynekolog doporučí.

Lekce vede Šárka Řiháková

TANEC - TANEČNÍ CESTA

TANEČNÍ CESTA K SRDCI  – aneb PROBUĎ SVÉ TĚLO ,SRDCE i DUŠI 

Často  slýchám lidi říkat, že nemají žádný přirozený rytmus.

 Je to nesmysl. Každý komu tluče srdce, má rytmus . 

Každý, kdo vdechuje a vydechuje , má rytmus. Každý kdo kráčí má rytmus. Důležité je ,cítit ho a vložit do života.                                          

 / Zenová kytara/

 A jak to máš Ty? Cítíš ve svém těle rytmus svého srdce, rytmus uvolnění, radosti, napojení na své vnitřní dary, rytmus kreativity a  tvoření ?

Pokud některý rytmus hledáš, stojíš na místě, podléháš rytmu strachu zvu Tě  do prostoru , kde se učíme  spojit se s rytmem vlastního těla a duše.

 Hudba je mapou života a můžeme se v mnohém  inspirovat. Na taneční cestě budeme pracovat s dechem , s  životní energií, mužsko-ženskou  polaritou, budeme se učit pracovat se strachem, vlastním omezením a uvolněním.

Časté věty, které slýchám – „ neumím tančit, , co když mě někdo uvidí co když nebudu vědět, co mám dělat, ztrapním se………“

Spojovatelem všech těchto obav je STRACH ……a pocit, že nejsem DOST……DOST uvolněná, krásná, štíhlá, dokonalá, pohyblivá , nemám dost dobré šaty atd.    TO JSOU VÝMLUVY , proč nic nového nezkusit.

Na prvních lekcích vůbec nemusíte tančit, můžete si sednout a poslouchat hudbu a jen tančit uvnitř těla. 

Kouzelné slovíčko jak překonat obavy a strach je: „Dnes si to dovoluji“

ZKRÁTKA TATO CESTA SE NEDÁ POPSAT, TATO CESTA SE MUSÍ ZAŽÍT!

                                       DOVOL SI TO

Lekce vede Marie Drkulová

Terapeutická jóga

Lekce je vhodná jak pro úplné začátečníky, tak pro ty z Vás, kteří chcete ve své praxi jógy zpomalit, užít si prostor svého těla a naučit se prožívat jednotlivé pozice. Ty jsou velmi jemné,  nenáročné a výdrže v nich jsou delší. Důraz je kladen na dech, který pomáhá uvolňovat napětí ve svalech a na správné nastavení těla. Opíráme se o poznatky z vývojové kineziologie a rehabilitace. Cílem je naučit se komunikovat se svým tělem, reagovat na jeho potřeby, omezení a touhy.  Terapeutická jóga Vám přinese do života tolik potřebný klid, harmonii a rovnováhu.

Lekce vede Šárka Řiháková

Slow Vinyása jóga

Lekce je vhodná pro ty, kteří již mají nějakou zkušenost s jógou a znají jednotlivé základní pozice. V jejím průběhu se postupně učí jednotlivé sekvence ásan (pozic) a ty se pak spojují v jeden celek. Lekce Vám pomůže zlepšit kondici a účinně protáhne celé tělo. Slow vinyása je plynutím na vlnách dechu, takže je hodina dynamická, připomíná tanec a na jejím konci na na Vás čeká nádherně pročištěná mysl, uvolněné, posílené tělo a zasloužená relaxace.

Lekce vede Šárka Řiháková

Powerjóga FIT&SLIM

Lekce je vhodná pro ty, kteří chtějí díky powerjóze zformovat, posílit své tělo a zbavit se nadbytečných kilogramů. Využijeme všech pozic powerjógy včetně Pozdravu slunci, abychom nejprve zahřáli tělo a pak postupně formovali jeho jednotlivé části se zaměřením na paže, břicho, hýždě a stehna. Závěr lekce patří relaxaci, uvolnění a spočinutí v klidu.

Lekce vede Šárka Řiháková

Ranní Powerjóga

Lekce je krásným vstupem do nového dne, s respektem k vlastnímu tělo, k novému počátku. Úvodní protažení a rozhýbání páteře vystřídá Pozdrav slunci a pak protažení jednotlivých částí těla v pozicích powerjógy, které se postupně do Pozdravu slunce vkládají až vytvoří jeden kompaktní celek. Nedílnou součástí je dech a důraz na něj. Díky němu se nám daří usadit se uvnitř sebe sama a spojit se se svým já, cítit jeho potřeby, touhy, pocity a reagovat na ně. Není krásnější začátek dne, než s jógou!

Lekce vede Šárka Řiháková

Hathajóga

Hathajóga se zakládá na vyrovnání základních polarit bytí, solární (jang) a lunární (jin) energie. Sleduje co nejdokonalejší ovládnutí těla, znovunabytí či udržení zdraví, tedy co nejdokonalejší kontrolu životních energií. Základem hajtajogínského cvičení je jev vnitří rezonance, který cvičící sám vyvolává díky jadnobodoé koncetraci po dobu celého cvičení. Proto celá lekce probíhá v tichu, bez hudby. Cvičení až na vyjímky není dynamické, setrváváme v pozicích i několik minut. Začínáme relaxací, uvolňovacími technikami, následuje provádění ásan, koncetrační techniky, pranájáma a závěrečné uvědomění. Průvodním jevem cvičení není dokonalost provední jednotlivých technik, ale mentální koncetrace, snaha o postupné ovládnutí mysli a rozšiřování úrovně vědomí.

Jemná jóga

Lekce je vhodná i pro začátečníky. Využívá pozic z hathajógy, soustřeďuje se na uvolnění, protažení a jemné posílení těla v nenáročých pozicích s důrazem na dech a výdrž. Jemná jóga Vám přinese harmonii jak pro tělo, tak pro mysl a duši. Bude pro Vás pevným, klidným a bezpečným přístavem v bouři všechních dní.

Muzikoterapie

Muzikoterapie je léčebná metoda, která využívá ke svému působení hudbu, která svou emotivností, tajemnou krásou, melodičností a rytmem nabízí člověku neobvyklou možnost k hlubokému a niternému setkání se sebou samým i s druhými. Hudba boří bariéry vytvářené verbální komunikací, staví mosty a občerstvuje nás. Hudba hovoří jazykem beze slov… Pojďte se vydat na dobrodružnou cestu nejen s dechem, zvukem, tónem a rytmem.

Muzikoterapie nabízí prvky jak aktivní tak pasivní:

  • hra na etnické nástoje (především na africké a šamanské bubny)
  • práce s hlasem; intuitivní zpěv
  • muzikoterapeutické a komunikační hry; propojení s prvky drama a arteterapie
  • pasivní relaxaci, poslech, uvolnění
  • společné boření mýtů, že zpívat a hrát umí jen “někdo”…

Ve studiu probíhají dle Vašich objednávek buď pouze samostatné lekce muzikoterapie a nebo spojení lekcí jógy s relaxací formou muzikoterapie. Muzikoterapii si můžete objednat i jako soukromou lekci přímo u lektorky.

Lekce vede Šárka Řiháková

Soukromé lekce

Láká Vás vyzkoušet jógu, ale nemáte odvahu přijít na veřejnou lekci? Jste pracovně vytížení a čas veřejných lekcí Vám nevyhovuje? Jógu praktikujete, ale chcete si jen svou praxi osvěžit, vypilovat techniku pozic? A nebo jen toužíte po soukromí a 100% pozornosti lektora? Ať už je důvod jakýkoliv, můžete využít výhod soukromé lekce a těmi jsou: už zmiňované soukromí, přítomnost lektora jen pro Vás, individuální přístup, čas lekce podle dohody a volnost prázdného sálu (lekce probíhají jen ve studiu).

Lekce vede Šárka Řiháková