MENU

!!!PODMÍNKY STUDIA!!!

aneb jak se chovat, aby byli všichni spokojeni:)

Naše milé jogínky, naši milí jogíni,

    protože opakování je matkou moudrosti, rozhodla jsem se Vás oblažit tímto emailem a trochu Vám oprášit zvláště některá pravidla, která nám přinesou větší pohodu při jógování a spoubytí v našem studiu. Prosím, věnujte 5 minut jeho přečtení.

1. Choďte na své lekce včas!Není možné, aby lekce začínaly se zpožděním. Většinou na sebe navazují a není možné začátky odsouvat, posunula by se tak celá řada lekcí za tou Vaší. Jak by se Vám líbilo, kdyby jste si na svou lekci vyšli včas a museli kvůli zdržení z předchozí lekce čekat 5-10 minut navíc?Studio, jeho vchod se otevírá vždy 15 minut před lekcí, ne dřív.V domě (sál pod věží hlavně) nejsme sami a dohodou s druhým majitelem je dáno, že se vchod nebude nechávat otevřený stále, ale jen po nezbytně nutnou dobu před a po lekci. Respektujme to, prosím.

2. S rozmyslem rezervujte své lekce předem!Opravdu je nezbytně nutné, abyste si tzv. “uchrtili” tak obrovský balík lekcí předem? Apeluji hlavně na ty z Vás, kteří mají k jistému počtu rezervací minimálně poloviční počet odhlášení, a to většinou v den konání lekce. Ano, tu možnost Vám dáváme, dáváme Vám tím svobodu, ale očekáváme, že toho nebudete zneužívat. Některé lekce jsou tak tři týdny dopředu plné, přeplněné i s 10 náhradníky a dva dny před lekcí se odhlásí téměř celý počet lekce, takže ve výsledku zůstávají volná místa. Což by se možná i stalo, pokud by tam ten přetlak nebyl, ale den dva dopředu se lekce jeví stále jako obsazená a kdo o svém programu uvažuje den dva dopředu, tak vidí plno a v den lekce už volí náhradní program. Takže, zvažte opravdu pečlivě, kdy opravdu na lekci chcete a rezervaci berte jako čestné slovo, že na ni přijdete (vyjímkou jsou nemoci apod., každému se to může stát, ale nemělo by to být pravidlem). Lekce jde odhlásit 6 hodin před začátkem, pak už záleží jen na tom, jestli náhradník místo za Vás přijme nebo ne. Zkuste se vcítit do lektora, který se těší na energii plného sálu, lekci si takto připraví a den dopředu či v den lekce jen pozoruje odpadávající účastníky. Moc motivující to pravda není.
Pokud rezervaci na lekci dopředu nemáte a zatoužíte ten den po józe, mrkněte do rezervací, pohyb tam opravdá bývá a je možné, že se obsazená lekce pro Vás v ten den uvolní.
Rezervační systém vlevo nahoře-přepínání sálů.
 
3. Záskoky na lekcích.Stejně jako Vám dáváme svobodu se na lekci přihlásit a odhlásit, prosím, berte na vědomí, že i my lektoři jsme jen lidé a čas od času potřebujeme vypnout, abychom načerpali sílu a nebo nové zkušenosti a znalosti a vše Vám pak s láskou předali. Nemoc či termín našeho vzdělávacího kurzu tak může zasáhnout do Vaší oblíbené lekce a než bychom lekci zrušili, tak ji nabídneme kolegům, kteří zaskočí. Jsme skvělý tým a každý disponujeme odlišným přístupem a naše lekce vypadají jinak. Berte to jako příležitost k osobnímu růstu, obohacení se a práci na sobě.Změny jsou dobré, dovolují nám proplouvat životem a nezabřednout ve stereotypech.

4. Prostor studiapro Vás s láskou připravujeme a opečováváme, stejně jako pomůcky, které jsou všem k dispozici. Jsou zdarma pro všechny, kteří je potřebují.Přistupujte k ním, prosím, s pokorou a respektem, aby nám všem ve studiu vydržely, co nejdéle.Po své lekci pomůcky (deky, pásky, bločky, polštářky, bolstery, míčky) řádně seskládejte na své místo, podložky očistěte sprejem a osušte hadříkem aDŮKLADNĚ NAPEVNO smotejte a zajistěte gumkou, aby se po dalším rozbalení krásně rozprostřely na podlahu. Poctivým a svědomitým úklidem svého cvičebního prostoru a pomůcek připravíte místo dalšímu, který jde po Vás a ten další jej připraví zase pro Vás.

5. Udržujte pořádek okolo sebe a nerušte přebytkem osobních věcí v sále a zapnutým mobilem!Šatna se vždy se začátkem lekce v sále v zahradě zamyká, zamknutý je i hlavní vchod. V sále pod věží jsme nahoře také pod zámkem, včetně zakódovaného vchodu do domu, takže není možné, aby Vám z šatny někdo osobní věci vzal. Pokud přinášíte na lekci milióny v kabelce, máte vyjímku a osobní kabelku si můžete vzít do sálu:) Jinak kabelky a osobní věci vytváří neklid a ruší prostor sálu a cvičící okolo. Stejně tak dodržujte vypnutí mobilů, minimálně vypnutí zvuků, včetně vibrací, které nesmírně ruší při lekci a jsou slyšet i z prostoru šatny (sál pod věží). Pokud to není nezbytně nutné, mobil nechávejte v šatně.
 
6. Udržujte klid!Příchod do studia už berte jako mentální přípravu na lekci, mnoho cvičících už v tichosti rozjímá a hlasité klábosení je může rušit. Mnoho lidí si na jógu chodí odpočinout od fyzické a duševní práce a očekává klid. Ctěte jej a dodržujte!

7. Respektujte své tělo a jeho možnosti, nepřepínejte se, nechoďte za bolest, praktikujte jógu tak, aby byla pro Vás radostí a přinášela Vám jen a jen užitek. V jemnosti se skrývá obrovský potenciál!


Děkuji, že jste dočetli až sem a doufám, že si mé opakování vezmete opět k srdci.

S láskou

Šárka
FLOW YOGA STUDIO