MENU

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

pozvánka na narozeniny studia 8.10.2017 s jógovým programem na celý den zdarma

Nový školní rok je po tom kalendářním takovým druhým impulzem k novým začátkům. O józe jste už několikrát četli, slyšeli buď z médií a nebo z doslechu od kamarádky, ale pořád nevíte, co si pod tím představit. Už jste možná i nahlédli na stránky našeho studia, ale těch stylů jógy je tolik, že se v nich ztrácíte. Je to jako jít ulicí a vybírat podle dveří. Některé lákají svou barvou, jiné názvem, jménem a kdo ví, čím ještě. My Vám v tom trochu pomůžeme. Připravili jsme pro Vás DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, kdy budete mít možnost zcela zdarma nakouknout za každé z nich a vyzkoušet lekci jógy, která se za nimi bude odehrávat. Současně se Vám na lekcích představí téměř celý tým našich lektorek a lektorů. K vyzkoušení budou např. lekce powerjógy, vinyása jógy, jina jógy, hatha-flow jógy, jemnné jógy, jógy pro děti, hathajógy, jógy pro zdravá záda a Iyengar jógy. 
Datum jsme vybrali záměrně, spadá na 4. narozeniny našeho studia a tak přijměte pozvání a pojďte se k nám podívat a slavit tak spolu s námi. A do dalších let budeme třeba kráčet spolu :)
A jaký máme pro Vás program? Zde je:

8.30 - 9.30 HATHAFLOW JÓGA S DAVIDEM

Lekce je určená jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé jogíny, jelikož se všichni stále učíme. Lekce je vedena formou workshopu. Proplouváme dle typické hatha jógy sekcence. Do každé pozice Vás lektor nejprve navede, následně ukáže , jak pozici prohloubit a prožít tak naplno, uvolněně její účinek a necháme na Vás rozhodnout, která varianta Vám bude vyhovovatl jelikož Vaše tělo je pouze Váš chrám. Hatha učí stabilitě a uvědomění si svého těla. Lekce je svým charakterem pomalá a zaměřuje se na sílu a flexibilitu. Její benefity pak lze snadně uplatnit i v jiných formách jógy.

 

10.00 - 11.00 IYENGAR JÓGA S LIDUŠKOU

Je to metodicky nepropracovanější systém hathajógy indického učitele B.K.S. Iyengara. Ten rozvinul klasická jógový systém do podoby, která umožňuje zpřístupnit výhody jógy tisícům lidí bez ohledu na věk, zdravotní stav a zkušenosti.

V této lekci se hojně využívá pomůcek jako jsou bloky, pásky, polštáře, židle a deky. Pomůcky umožňují provádět pozice správně, správným směrem, s minimálním rizikem zranění či přehnaného protažení a tak jsou pozice dostupné jak mladým tak starším lidem. Lekce je velmi přesná ve slovním popisu, lektorka aktivně opravuje chybná nastavení těla, klade důraz na techniku, sled pozic a čas strávený v nich.

 

11.30 - 12.30 JIN JÓGA S DAVIDEM

Je to lekce, kdy se skutečně budete mít čas věnovat se sami sobě. Zkuste se oddat sami sobě, vypnout. V pozicích se budeme zdržovat 2-5 minut, uvolníme veškeré pnutí a zábrany. Necháme Matku Zemi a gravitaci, aby dělala vše za nás. Budeme se naprosto propadat podložkou. Je to velice klidná lekce, kdy dochází k uvolnění a protažení těch nejhlubších svalových vlákem a pojiv. Po duševní stránce dochází k očistě mysli a duše. Jedná se o hlubokou relaxaci s možností poznat sebe sama a najít odpovědi na naše otázky.

 

13.00 - 14.00 POWERJÓGA MAREK

Dopřejeme si úvodní protažení, a pak spojíme odkazy tradiční hathajógy do sekvence pohybů, které budou přirozeně přecházet z jedné pozice do druhé. Budeme zkoumat varianty pozic v sedě, pozdravu slunci, hory a pak si pohrajeme s balančními pozicemi. Všechny pozice pro zvýšení flexibility, správného postavení těla a posílení svalstva budou lehce modifikovány a volitelně stupňovány tak, aby byla tato lekce přístupná pro všechny.

Svázání dechu s pohybem těla během lekce a postupné prohloubení pozic do možností přítomného okamžiku nám umožní volný tok energie a současně poskytnou relaxaci pro naši zaneprázdněnou mysl.

 

14.30 -15.30 TERAPEUTICKÁ JÓGA S ŠÁRKOU

Lekce je vhodná jak pro úplné začátečníky, tak pro ty z Vás, kteří chcete ve své praxi jógy zpomalit, užít si prostor svého těla a naučit se prožívat jednotlivé pozice. Ty jsou velmi jemné,  nenáročné a výdrže v nich jsou delší. Důraz je kladen na dech, který pomáhá uvolňovat napětí ve svalech. Cílem je naučit se komunikovat se svým tělem, reagovat na jeho potřeby, omezení a touhy. Terapeutická jóga Vám přinese do života tolik potřebný klid, harmonii a rovnováhu.

 

16.00 - 17.00 SLOW VINYÁSA JÓGA S ŠÁRKOU

Lekce je vhodná pro ty, kteří již mají nějakou zkušenost s jógou a znají jednotlivé základní pozice. V jejím průběhu se postupně učí jednotlivé sekvence ásan (pozic) a ty se pak spojují v jeden celek. Lekce Vám pomůže zlepšit kondici a účinně protáhne celé tělo. Slow vinyása je plynutím na vlnách dechu, takže je hodina dynamická, připomíná tanec a na jejím konci na na Vás čeká nádherně pročištěná mysl, uvolněné, posílené tělo a zasloužená relaxace.

 

17.30 - 18.30 HATHAJÓGA SE SOŇOU

Hathajóga se zakládá na vyrovnání základních polarit bytí, solární (jang) a lunární (jin) energie. Sleduje co nejdokonalejší ovládnutí těla, znovunabytí či udržení zdraví, tedy co nejdokonalejší kontrolu životních energií. Základem hajtajogínského cvičení je jev vnitří rezonance, který cvičící sám vyvolává díky jadnobodoé koncetraci po dobu celého cvičení. Proto celá lekce probíhá v tichu, bez hudby. Cvičení až na vyjímky není dynamické, setrváváme v pozicích i několik minut. Začínáme relaxací, uvolňovacími technikami, následuje provádění ásan, koncetrační techniky, pranájáma a závěrečné uvědomění. Průvodním jevem cvičení není dokonalost provední jednotlivých technik, ale mentální koncetrace, snaha o postupné ovládnutí mysli a rozšiřování úrovně vědomí.

 

19.00 - 20.00 NAROZENINOVÝ TANEC S MARUŠKOU

Zvu Vás na jedinečnou taneční oslavu narozenin. Oslavu západu slunce, vyjádření vdecnosti z krásy jednoho podzimního dne. Společně probudime radost v těle, procitime jemnost a pohybem vyjadřime vděčnost za neobycejnost zdánlivě obyčejných okamžiků.  Oslavíme krásu setkání, inspirace a kreativity.


Program DNE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ je již v rezervačním systému, kde je třeba si své lekce předem rezervovat, protože kapacita studia je omezená. Kdo nemáte prozatím registraci, využijte k rezervaci lekcí email: sarka@flow-yoga.cz.
 
Jelikož je celý den program zdarma a na návrh jedné z našich jogínek bude ve studiu pro případné dobrovolné příspěvky kasička. Peníze do ní nasbírané opět věnujeme Oblastní Charitě v Kroměříži, která pro ně najde smysluplné využití. A tím krásně zhmotníme to, co jóga představuje: spojení, vzájemnost a odtud plynoucí pomoc druhým.
Předem za jakékoliv příspěvky děkujeme.
 
8.10.2017 se těšíme na Vaši návštěvu!
 
lektorky a lektoři FLOW YOGA STUDI